Lakierowanie posadzek – postaw na jakość

Jest sporo powodów, dla jakich powinieneś zdecydować się na lakierowanie własnego parkietu. Występowanie szpar sprzyja bowiem gromadzeniu się syfu, zaś porysowana powierzchnia utrudnia odbieranie Twojego parkietu jako czynniku ozdobnego lokalu mieszkalnego.

By przebieg lakierowania był skuteczny, a rezultat końcowy satysfakcjonował interesanta, wymagane jest zakończenie rzędu akcji, które da się nazwać przygotowaniem parkietu do zabezpieczenia. Pierwszym jego krokiem jest ścieranie nawierzchni, dzięki czemu niszczy się pozostałości dawnego lakieru oraz nierówności. Kolejną czynnością jest zaszpachlowanie luk za pomocą mikstury wyjątkowego pyłu i ciekłego lepiszcza. Dzięki temu, odcień wypełnienia luk będzie bliźniaczy jak odcień naszego parkietu. Po zakończeniu tej operacji, przystępuje się do kolejnego wygładzania, z wykorzystaniem drobnoziarnistego papieru ściernego. Ostatnim cyklem jest drobiazgowe odkurzenie całej powierzchni.

Po przygotowaniu parkietu, idzie przystąpić do samego lakierowania. Na początku, posadzkę pokrywa się lakierem podkładowym, jakiego zamysłem jest zapewnienie spójnej barwy nawierzchni. Po odczekaniu kilku godzin, można przystąpić do nałożenia lakieru, cechującego się właściwą trwałością na działanie czynników zewnętrznych. Następnym etapem jest matowienie nawierzchni przy wykorzystaniu specyficznej polerki. Finalnym krokiem jest nałożenie właściwego lakieru.

Jak pewnie podejrzewasz, skrupulatne sfinalizowanie pełnego procesu nie jest czynnością łatwą. Nasi specjaliści odznaczają się jednak fenomenalną fachowością usług i przynależą do ścisłej czołówki w stolicy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową słowo lakierowanie podłóg warszawa, na jednym z pierwszych rekordów ujrzysz współrzędne na naszą spółkę.